A most záruló beruházás keretében fűtőfólia lett telepítve a Mezőzombori Római Katolikus Templom padsoraiba így oldva meg a belső tér hatékony fűtését, valamint 18 db napcella rendszer is kiépítésre került a templom kertjében. A beruházás költségeit teljes egészében az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból nyert támogatás fedezi, a projekt összköltsége 4 938 844 Ft.
Templomi fűtések kialakításánál elsődleges szempont az alacsony fogyasztás, továbbá az, hogy megfeleljenek az esztétikai és nem utolsó sorban a műemlékvédelmi feltételeknek. A templomok nagy belmagassága, és a templom rendeltetése miatt is ésszerűtlen az egész templomot fűteni. Termodinamikai okok miatt sokkal célszerűbb helyi infrafűtést alkalmazni, ami közvetlenül és célzottan a templomba látogató hívőket melegíti.
A projekt során a padsorokba infravörös sugarakat kibocsátó fűtőfóliát telepítettek, mely ugyanolyan érzést kelt, mint a nap sugárzása. Az infravörös sugárzás tiszta melegítő sugárzás, nem okoz kellemetlen bőrfelmelegedést, hanem eljut a mélyebb szövetrétegekhez, és ott fejti ki pozitív hatását. A fűtőtest nem a levegőt melegíti és használja hő közvetítőként, hanem az adott helyiségben lévő élő szervezetet és az ott található berendezést minden tartozékával együtt, majd ezek folyamatosan visszaadják az elnyelt hőt a levegőnek is. Mindezt teszik az általános fűtési módoknál 2-4 C fokkal alacsonyabb hőmérsékleten, de azonos, vagy inkább magasabb, komfortosabb hőérzet mellett. A felhasznált energiatöbblet kompenzálására 18 db napcella került elhelyezésre, melyek a megtermelt energiát betáplálják az elektromos hálózatba, tehát az elfogyasztott elektromos áram kompenzálásra kerül. A most megvalósult projekt célja, hogy a speciális fűtési igényeket (naponta 1-2 óra koncentrált működés az Istentiszteletek alatt) képes legyen 100%-ban kielégíteni. A beruházás által a templomok üzemeltetési költsége nagymértékben csökken, mellyel hozzájárul az üvegházhatású gázkibocsájtás, és hazánk energia függőségének csökkentéséhez.