A projekt célja Soroksár városképének javítása, az épített, és természeti környezet összhangban történő megújítása, a helyi kulturális értékeken keresztül a helyi identitás erősítése, és a kerület vonzerejének és lakosságmegtartó képességének növelése, valamint a környezeti értékek védelme.
Az önkormányzati tulajdonú egykori ifjúsági tábor területe kiváló lehetőségekkel rendelkezik, és a városközponttal való kapcsolata is rendkívül kedvező, elsősorban a Hősök teréről a Molnár sziget irányába lefutó lépcsőnek, és a Meder utcánál lévő hídnak köszönhetően.
A fejlesztés komplexen kívánta megújítani a Molnár-sziget déli részén található volt napközis tábor területét, annak környezetét. A projekt olyan köztérfejlesztést valósított meg, mely fenntartható, innovatív módon, kapcsolja össze a városi területeket a zöldövezeti, kikapcsolódást és a helyi értékeket közvetítő köztérrel, mely a helyi társadalmi kohéziót dinamikusan, ökologikus szemlélettel és a helyi kultúra erősítésével kívánja fejleszteni.
A beruházás több, egymást erősítő projektelemből állt, melyek révén az eddig részben használaton kívüli, részlegesen elszlömösödött egykori tábor területe új funkcióval, kulturális és közösségi térként funkcionál.
Ennek jegyében a Molnár-szigeten az alábbi műszaki beavatkozások kerültek megvalósításra:
A1) Közterületek közlekedési felületeinek megújítása a kapcsolódó bontási munkákkal:
- Szolárlámpa telepítése a mosdóhoz (2 db)
- Kerékpártartók telepítése (4 férőhelyes)
A2) Közterületek tájépítészeti elemeinek megújítása a kapcsolódó bontási munkákkal:
- Közterületi védőkerítés cseréje (210+205 m)
- Zöldfelület rehabilitáció a kerítés mentén
A3) Közterülethez kapcsolódó épületek, épületrészek és helyiségek teljes vagy részleges felújítása, bontása, építés:
- Kert rehabilitáció és öntöző rendszer a tábor területén
- Futópálya építése (550 m2)
- Mosdó építése
A projekt Budapest Főváros Önkormányzat támogatásával valósult meg, a támogatás összege 100 millió forint. A projekthez Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksár Önkormányzata további 65 millió saját forrást biztosított.
A megvalósítás ideje: 2018.07.16 – 2019.05.10.