A most induló pályázat keretén belül már megvalósult egy csoportszobás 12 férőhelyes bölcsőde kapacitása további 12 fővel bővül. A beruházást a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretén belül Európai Unió és Magyarország költségvetése társfinanszírozásából nyújtott, vissza nem térítendő támogatás fedezi, a projekt összköltsége 148,73 millió forint.
A napokban kezdődő projekt keretén belül Sajólád, Petőfi Sándor utca 2. (649 hrsz.) alatti ingatlanon Bölcsőde épület bővítése valósul meg, egy darab 12 fős csoportszobával, valamint eszközbeszerzéssel.
A településen a 3 év alatti gyermekek száma folyamatos növekedést mutatott az elmúlt években, ráadásul a település lakossága is növekszik. Miskolc közelsége, valamint a kormány családtámogatási programja miatt is egyre több kisgyermekes család választja lakhelyéül Sajóládot, így különösen a gyermeklétszám alakulása megfelelő indokot mutat arra, hogy szükséges a településen további bölcsődei férőhelyek biztosítása. A most kezdődő beruházás szervesen kapcsolódik „A foglalkoztatás és az életminőség javítása családbarát óvoda és bölcsőde fejlesztésével Sajóládon” című projekthez melynek keretén belül egy csoportszobás, 12 férőhelyes új bölcsőde kialakítása, eszközbeszerzés, és meglévő óvoda kibővítése tornaszobával, valamint meglévő óvoda épület felújítása valósult meg. Jelen projektnek köszönhetően a már megépült intézmény kapacitása újabb 12 gyermekkel bővül. A most megépítésre kerülő bővítmény jelenleg nem rendelkezik építési engedéllyel, így a Lechner Tudásközpont Nonprofit Kft. által biztosított BMTK2021 – 038 jelű bölcsődei mintaterv kerül adaptálásra, mely a helyi adottságokhoz illeszkedően került átalakításra. Az adaptált épület középső, lapos tetővel ellátott része magas tetőt kap, kilakatásra kerül egy 45 m2-es bölcsődei foglalkoztató, a hozzá tartozó gyermek vizesblokkal és öltözővel, illetve egy a szárnyhoz tartozó új tej-konyha is fehér és fekete mosogatóval. Az épületszárny dolgozói szociális, illetve irodák előtt futó folyosón keresztül kapcsolódik a meglévő szárnyhoz, de külön bejárattal is rendelkezik majd. Az új férőhelyek értelmében pedig az újonnan létrehozott munkahelyek száma is 4 fővel növekszik, ami azt jelenti, hogy 2 fő gondozó és 2 fő dajka felvételére kerül sor.
A most kezdődő projekt célja, hogy az esélyegyenlőség elvét szem előtt tartva csökkentse a bölcsődei ellátáshoz való hozzáférhetőség területi különbségeit, megteremtsék az egészséges környezet és a hatékony nevelés infrastrukturális feltételeit, és ezzel biztosítva legyen a minőségi szolgáltatásokhoz való kirekesztés nélküli hozzáférés Sajóládon is.
A projekt az Európai Unió támogatásával, a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretén belül valósul meg.