A most induló beruházás keretén belül új építésű tornateremmel, természettudományi szaktanteremmel bővül az iskola, valamint oktatási eszközök is beszerzésre kerülnek. A beruházást teljes egészében az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programból nyert Európai Unió és Magyarország költségvetése társfinanszírozásából nyújtott, vissza nem térítendő támogatás fedezi, a projekt összköltsége 437,5 millió forint.
A beruházást az intézmény működési helyszínének problémái hívták életre, miszerint a mindennapos testnevelés megszervezéséhez az iskola nem rendelkezik megfelelő infrastruktúrával és kiszolgáló helyiségekkel. A meglévő tornaszoba egy közel 100 éves, mára rendkívül leromlott műszaki állapotú épületben került kialakításra, amely a mindennapos testneveléssel járó terhelést nem bírja el, az órák megtartására már nem alkalmas. Az oktatási munkát tekintve hiányzik a megfelelően kialakított természettudományi szaktanterem, továbbá a megfelelően felszerelt tankonyha – mint technika oktatásra alkalmas terem. A minőségi oktatás fejlesztése érdekében szükség van korszerű szemléltető eszközökre, továbbá a technika tárgy keretében választott tankonyha megfelelő kialakítására. A főzés mint tantárgy a helyi viszonyokhoz és igényekhez illeszkedően kerül a pedagógiai programba, azonban az infrastruktúra jelenleg hiányzik a megfelelő megvalósításához. További probléma az oktatási épület energetikai szempontú avultsága, a nyílászárók rossz állapotúak, a fűtési és villamos rendszerek hatékonysága rossz, a fenntartási költségek magasak. A tantermek burkolata elhasználódott, kopott, csere és felújítás szükséges. A hamarosan kezdődő beruházás keretén belül az alábbi fejlesztések valósulnak meg:
- Új teljes körűen akadálymentes tornatermi szárny épül a meglévő épülethez csatlakozással, amelyben tornatanári szoba, nemenkénti öltöző és mosdó, szertár is helyet kap,
- megtörténik a főépület energetikai és villamos korszerűsítése megújuló energia alkalmazásával,
- a hiányzó szaktantermek kialakításra és berendezésre kerülnek
A pályázat eredményeképp megvalósul a mindennapos testneveléshez szükséges infrastruktúra kialakítása, hiányzó feltételek megteremtése, és ezzel az oktatás-nevelési tér minőségi növelése. A modernizáció egyrészt hozzájárul a tanulók komfortérzetének növeléséhez, másrészt az iskola vonzerejét erősíti, amely elengedhetetlen feltétele a tanulói és dolgozói létszám fenntartásához.
A projekt finanszírozása az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap Társfinanszírozásával, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül valósul meg.